Bohdašínský pohár (21.05.2011)

Po absenci na závodu v Nízké Srbské se kolektiv mladých hasičů odhodlal bojovat nejen o umístění, ale také o postup do okresního kola hry Plamen. Ovšem hned zpočátku se nedařilo. Při první disciplíně „štafeta 4x 60m“ se první čtveřici rozpojily hadice, to však naštěstí zachránila druhá čtveřice časem 56 sekund. Na štafetě dvojic si družstvo Žernova trochu spravilo chuť a útok se džberovkami zaběhlo velmi dobře. A nakonec, posilněni kuřátkem či klobásou, odebrali se svěřenci Seibrtovi na požární útok, který ovšem zaběhli katastrofálně. Nejdříve se rozpojí proudnice, potom „béčka,“ pak zase proudnice, a když už byly terče shozeny v čase minuta padesát sedm, rozhodčí shledali, že byla překročena čára u pravého proudu, což znamenalo diskvalifikaci. A začalo se propočítávat, zda je vůbec ještě možné se do okresního kola procpat, či nikoliv. Útok se džberovkami se do postupu na OK hry Plamen ani výsledku soutěže jako naschvál nepočítal. Následovalo vyhodnocení, velitel družstva přebral diplom za 17. místo a zároveň byl vyhlášen postup Žernova do okresního kola díky odstoupení Rožnova dokonce z druhého místa v obvodu Jaroměřsko - Českoskalickém. Na níže zobrazených fotografiích lze vidět útok s džberovkami.