Okrskové cvičení JSDH

Dne 18. září se naše jednotka, v počtu osmi jejich členů, zúčastnila "Taktického cvičení jednotek požární ochrany obcí", pořádaného okrskem Červený Kostelec, do kterého SDH Žernov spadá. Cvičení se konalo za dobrého počasí na hrázi rybníka Špinka. Dle předchozí domluvy mělo každé z předepsaných témat svou praktickou ukázku jedním z družstev přítomných JSDH. Fotografie ze cvičení naleznete ZDE.

Témata civčení, předepsaná Radou velitelů OSH Náchod, byla následující:

1. Vytvoření vhodného čerpacího stanoviště, zajištění stroje a savic při čerpání vody z přírodního zdroje, vytvoření dopravního vedení od stroje po CAS.

2. Vytvoření hadicového vedení 2x „B“, rozdělovač, dále dva proudy „C“ o min počtu 2 hadice na každý proud. Provedení tlakové zkoušky stroje a hadicového vedení.

3. Prověření čerpání vody pomocí ejektoru.

4. Nácvik likvidace úniku hořlavé kapaliny pomocí improvizovaných norných stěn.

5. Nácvik transportu raněného s podezřením na poranění páteře.