Žernovský bejk a TFA 2017 - výsledky

Žernovský bejk

V sobotu 17. 6. se na trať 2. ročníku "Žernovského bejka" pustilo celkem 35 borců, 26 mužů a 9 žen, z řad hasičů i volně příchozích hostů, kteří si také chtěli dokázat, kolik síly a rychlosti v nich je. Nehasiči povětšinou bojovali hned s první disciplínou, se spojováním hadic, někteří soutěžící se zasekli na bariéře a překonali ji až na druhý pokus, ovšem již tradičně, nejvíce se na trati zápasilo s 80 kg vážící figurínou. Ostatní disciplíny už zvládl každý podle aktuálních sil, zkušeností a různé dávky šikovnosti.

Diváků bylo díky současně probíhajícím oslavám 600 let od první písemné zmínky o Žernovu dost. Řady startujících se oproti prvnímu ročníku zdvojnásobily, za což jsme, jako pořadatelé, rádi a věříme, že už příští rok dosáhne počet startujících námi stanoveného stropu 50 mužů a žen.

Výsledkovou listinu naleznete zde.

Odkaz na pár fotek z celodenních oslav zde. Ve fotogalerii naleznete i loňské fotky z prvního ročníku soutěžě a dalších žernovských akcí, tak jak je zachytil Luboš Jirka ml.

TFA

V neděli 18. 6. jsme ve stejném areálu, ale s jiným rozmístěním překážek, pomáhali Krajskému sdružení hasičů ČMS s pořádáním druhého ročníku krajského kola v TFA. Této soutěže se zúčastnilo 18 startujících, ovšem zdaleka ne všichni celou trať překonali. Rozhodující boj sváděli soutěžící s 3 m vysokou bariérou, která následovala hned po vysilujícím zápasu s 80 kg vážící figurínou a kterou nepřekonala pouze polovina startujících. Za spolupráci s Krajským sdružením hasičů jsme rádi a s největší pravděpodobností se příští rok v červnu pod rozhlednou zase sejdeme u kvalifikace Královéhradeckého kraje na Mistrovství ČR v TFA.

Výsledkovou listinu naleznete zde.

Odkaz na pár fotek zde.