Prořezávání topolů

V sobotu 16. 4. jsme na objednávku městyse Žernov uspořádali brigádu na prořez topolů, lemujících cestu "Šraňkama" k Rýzmburku. Organizace této brigády se ujali Petr Jarý a Josef Čapek ml. Sraz byl naplánován na 8:30 před hasičskou zbrojnicí. Prořez měl být proveden do výšky cca 3 m. Nejprve bylo odřezáno ze země kam až jsme dosáhli, zbytek byl proveden z nakladače. Na místo pálení čarodějnic bylo odvezeno celkem 6 vleků větví. I přes nepřízeň počasí byla účast dobrá, sešlo se nás dvanáct brigádníků, takže bylo před polednem hotovo. Výdělek z akce bude použit na úhradu nákladů na nedávno dokončenou opravu střechy prádelny. Za organizaci, účast a občerstvení od Čapků děkujeme. Fotky naleznete zde.