Požár kotelny

Dne 11.10 v 18:19 se rozezněla siréna a členům výjezdové jednotky dorazila SMS  Požár Nizke Žernov 102 DA 8 - A 21 PNA 320, hoří kotelna.  Více informací je přebráno ze stránky HZS HK .

Požár v kotelně způsobil škodu za 40 tisíc korun

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 11. října 2015 vpodvečer při požáru v prostoru kotelny rodinného domu v obci Žernov na Náchodsku. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 18:17 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a Jaroměře, dále dobrovolní hasiči z České Skalice a Žernova. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že v důsledku technické závady na boileru došlo k vyhoření kotelny v rodinném domě. Požár se nikam dál nerozšířil, pouze došlo k zakouření obytných prostor. Hmotná škoda v místě vzniku požáru byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun, uchráněné hodnoty na domě činí 3,3 miliony korun. Při zásahu nebyl nikdo zraněn.