Pálení čarodejnic

Ve čtvrtek 30. dubna zajistila JPO SDH Žernov oheň při obecním pálení čarodějnic. Hromada roští u sokolovny byla předem přerovnána do ideální figury pro hoření a pro prvotní zásah byla preventivně připravena požární voda. Počasí nám přálo, téměř bezvětří bylo ideální jak pro zapálení kupy roští, tak pro její bezpečné dohoření. Kolem třiadvacáté hodiny byly přihrnuty větve, které byly mimo hlavní žářiště a o půlnoci již byla převážná část hromady shořatá.

V 20:25 vyrazila dozorující posádka JPO na obhlídku podezřelého ohně směrem k Malé Skalici, na který byla upozorněna místními občany Žernova. Při příjezddu na místo byla shledána hořící chatka v sadech mezi Heřmanickým dvorem a Malou Skalicí. Protože na místo byly operačním důstojníkem vyslána jednotka hasičů z Jaroměře a místní JPO z Vestce, nemuselo naše družstvo zasahovat a vrátilo se k ohni na Žernově