Úklid příkopu obce Žernov

Na neděli 19. dubna svolal SDH Žernov každoroční brigádu na úklid příkopů podél hlavní silnice přes katastr naší obce, po lipku směrem na Červenou Horu a po Příčnicí směrem ke Zlíči. V osm hodin ráno se na Velké návsi před hasičskou zbrojnicí sešlo celkem 21 dobrovolníků z řad členů sboru a dalších občanů obce. Některé dospělé účastníky doprovázely jejich děti, což lze považovat za velmi výchovné. Za hojnou účast vděčíme opakovanému vyhlášení akce veřejným rozhlasem a hlavně hezkému slunečnému ránu, při kterém nám práce rychle uběhla. Za necelé dvě hodiny bylo odpadky naplněno celkem 28 pytlů. Během dopolední brigády byly ještě vysbírány kameny ze zatravňované plochy kolem sokolovny. Děkujeme všem účastníkům, kterým není lhostejný vzhled naší obce a obecnímu úřadu za zajištění občerstvení. Fotky naleznete zde.